Škodcovia orchideí - vlnatky


Symfónia Lesk 3v1 od AgroCS, Floravita Citro od Floraservis a Almus Champion – prípravok na ničenie ektoparazitov od Almus. 


Floravita Citro – nádherná citrónová vôňa. Je to listové hnojivo proti cicavým a žravým škodcom, čiže ideálne na náš problém s vlnatkami. V tomto prípade musím ale upozorniť na dodržiavanie príbalového letáku a odporúčanej dávky. Zvýšenie dávky môže rastlinku aj potrápiť a toho sme boli svedkami aj tu. Spodné listy jej mierne ožltli, ale to považujem sa svoju chybu nedodržaním odporúčaného dávkovania. V každom prípade, vlnatky to zahubilo a nevrátili sa. Vzhľadom k tomu, že toto je test, ktorý trvá od roku 06/2019, môžem prehlásiť, že orchidea ošetrená Floravita Citrom sa má skvele, prosperuje a doteraz nemá na sebe žiadneho škodcu.
Po postreku sa vytvoril povlak na listoch, ten som neskôr umyla. 

 

 
 
Almus Champion – prípravok na ničenie ektoparazitov (kliešte, blchy, vši, švoly). Tento prípravok som chcela vyskúšať, pretože je určený proti blchám a bol odporúčaný ako jedna z možností proti vlnatkám. Sprej je bez zápachu a vlnatka po zasiahnutí hynie. Almus účinkuje dobre, ale nemá pridanú hodnotu – nevyživí rastlinu. Zároveň ju už ale nič nevyciciava. Vlnatky hynú cca do hodiny. Následne som rastlinu opláchla a zmyla z nej vlnatky aj biele chumáče. Vzhľadom k tomu, že orchidey som striekala s Almusom ako posledné iba pred pár dňami, neviem zatiaľ potvrdiť dlhodobý účinok.

 


 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.