FISKARS X25 Štiepacia sekera - XL

 
  • 1 z 2
 

Pre štiepanie veľkých klátov s priemerom väčším ako 30 cm. Najpredávanejší model. Ťažká čepeľ vytvára veľkú štiepaciu silu dokonca na najväčšie kláty. Pre správne používanie je nutné mať znalosti.

Dostupnosť Skladom do 24-48 hodín
89,99 € / ks    
Značka FISKARS
Kategória Sekery
 
Číslo výrobku 122483
Číslo výrobku 1015643
 
Šírka 235 mm
Dĺžka 774 mm
Výška 45 mm
Hmotnosť 2400 g
 
Sekera X25 je vhodná na štiepanie aj tých najväčších kusov dreva. Je to nový model s perfektným vyvážením čepele a poriska s vysokou rýchlosťou švihu. Vďaka väčšiemu klinu na čepeli, sa Vám ľahšie roztvorí drevo a tým sa pre Vás štiepanie dreva stane zábavou. Má unikátnu konštrukciu, ktorá Vám ušetrí mnoho síl a môžete s ňou pracovať dlhú dobu bez zbytočnej únavy chrbta a paží.

Čepeľ sekier Fiskars:

Špeciálne, vysoko kvalitná uhlíková oceľ, kované v zápustke a jednoducho sa brúsi. Precízne vybrúsené ostrie do konvexného tvaru, je tak aby bolo menej citlivé na poškodenie. Nová geometria čepele má zaoblené okraje rozšíreného klinu štikacích sekier a uľahčujú tak vytiahnutie zovretej sekery zo polena. Majú dve rôzne tvrdosti - telo čepele 48HRC, ostrie čepele 55HRC - optimalizuje tuhosť a trvanlivosť ostria. Povrchová úprava PTFE pre zníženie trenia, znižuje o 25%, chráni čepeľ pred koróziou. Ťažisko sekery je veľmi blízko čepele je oveľa účinnejšie, perfektne vyvážené pre presné sekanie. Čepeľ sekery je v tvare štiepacieho klinu a je veľmi ostrá. Veľmi ľahko preniká do dreva, ktoré sa potom ľahšie roztvorí.

Porisko sekery Fiskars:

Porisko je z materiálu FibreComp. Vystužené sklenými vláknami. Je pevné, trvanlivé a ľahké, nie je ovplyvňované počasím. Má rovnaké vlastnosti za sucha i za vlhka. Koniec potiahnutý elastomérov. Miesto uchopenie je z mäkkého plastu, kombinácia tvrdého jadra a mäkkého povrchu je umožnená novou technológiou, ktorá absorbuje nárazy, pohodlne sa drží a nešmýka. Jej rozšírený koniec poriska bráni vykĺznutiu sekery. Plastové porisko, u ktorého čepeľ nikdy nespadne, pretože je pevne obklopená plastom už pri výrobe v špeciálnom striekacím lisu.

Plastové puzdro na sekeru Fiskars:

Chráni ostrie pri prenášaní a skladovaní, zvyšuje bezpečnosť manipulácie. Bezpečný zámok, ktorý sa ľahko zatvára aj otvára. Pohodlné držadlo na prenášanie a na zavesenie. Elegantný dizajn.