FISKARS X17 Štiepacia sekera - Stredná

 
  • 1 z 4
 

Nový model strednej štiepacie sekery Fiskars X17 je vhodný ku štiepaniu stredných i väčších klátov. 

Dostupnosť Skladom do 24-48 hodín
74,49 € / ks    
Značka FISKARS
Kategória Sekery
 

Sekera Fiskars X17 strednej veľkosti je určená na štiepanie stredných a väčších klátov o priemere 20 - 30 cm. Vďaka svojej unikátnej konštrukcii skvele štiepa drevo, a je tak výborným pomocníkom na záhrade pri príprave dreva. Hmotnosť sekerky je 1270g. O proti predcházajucej rade má sekerka vylepšenú geometriu, nový design.  Jej špeciálna geometria ostria, a povrchová úprava čepele je doplnená ľahkým robustným poriskom s dokonalým vyvážením. Porisko zo sklených vlákien spolu kompozitných s hlavou zaisťuje maximálnu odolnosť proti poškodeniu. Túto sekerku z novej rady nájdete pod označením 122463 alebo 1015641.

Technické parametre sekery x17:

  • celková dĺžka: 60 cm
  • celková hmotnosť: 1 270 g
  • celková hmotnosť vr. púzdra 1 390 g
  • hmotnosť čepele: 1 090 g

Špecifikácie rady univerzálnych sekier Fiskars X novej generácie.

Čepeľ sekier Fiskars:

Špeciálne, vysoko kvalitná uhlíková oceľ, kované v zápustke a jednoducho sa brousí. Precízne vybrúsené ostrie do konvexného tvaru, je tak aby bolo menej citlivé na poškodenie. Nová geometria čepele má zaoblené okraje rozšíreného klinu štiepacích sekier a uľahčujú tak vytiahnutie zovretej sekery zo polena. Majú dve rôzne tvrdosti - telo čepele 48HRC, ostrie čepele 55HRC - optimalizuje tuhosť a trvanlivosť ostria. Povrchová úprava PTFE pre zníženie trenia, znižuje o 25%, chráni čepeľ pred koroziou. Tažisko sekery je veľmi blízko čepele je oveľa účinnejšie, perfektne vyvážené pre presné sekanie.

Porisko sekery Fiskars:

Porisko je z materiálu FibreComp. Vystužené sklenými vláknami. Je pevné, trvanlivé a ľahké, nie je ovplyvňované počasím. Má rovnaké vlastnosti za sucha i za vlhka. Koniec potiahnutý elastomérov. Miesto uchopenie je z mäkkého plastu, kombinácia tvrdého jadra a mäkkého povrchu je umožnená novou technológiou, ktorá absorbuje nárazy, pohodlne sa drží a nešmýka. Jej rozšírený koniec poriska bráni vykĺznutiu sekery. Plastové porisko, u ktorého čepeľ nikdy nespadne, pretože je pevne obklopená plastom už pri výrobe v špeciálnom striekacom lise.

Plastové puzdro na sekeru Fiskars:

Chráni ostrie pri prenášaní a skladovaní, zvyšuje bezpečnosť manipulácie. Bezpečný zámok, ktorý sa ľahko zatvára aj otvára. Pohodlné držadlo na prenášanie a na zavesenie. Elegantný dizajn.